Strážné

Místo našeho pobytu, vzdálené 6 km od Vrchlabí. Díky své poloze je Strážné velmi vyhledávané místo pro všechny, kdo chtějí aktivně i relaxačně strávit svůj volný čas.

Vrchlabí

Malebné horské městečko, brána Krkonoš, Vrchlabí, bylo v minulosti městem hornickým a také varhanářským. Dnes je velmi vyhledávaným turistickým místem, zejména pokud jde o zimní sportovní aktivity.
Za návštěvu zde jistě stojí zámek, zámecký park i muzeum, ve kterém je
k vidění expozice "Člověk a hory". Dále zde najdete přírodní koupaliště,tenisové kurty a golfový tranažér. Město Vrchlabí můžeme znát také z filmu Hoří, má panenko.

Špindlerův mlýn

Naše nejznámější a nejnavštěvovanější zimní středisko, Špindlerův Mlýn, leží jen několik kilometrů od pramenu Labe. Z centra města vede 8 km dlouhá silnice na Špindlerovu boudu. Tato bouda z roku 1784 se nachází v nadmořské výšce 1198 m. n. m., má velice zajímavou historii a je východiskem turistických tras. Ve Špindlerově mlýně se také nachází bobová dráha, Aquapark a celoroční provoz lanové dráhy. Špindlerův Mlýn je také velmi oblíbenou filmařskou lokalitou – natáčely se zde mimojiné filmy jako Vrchní, prchni, Snowborďáci, Jak vytrhnout velrybě stoličku či Homolkovi.

Jilemnice

V krkonošském městečku Jilemnice můžeme navštívit hned několik zajímavých míst. Krkonošské muzeum nabízí ukázky počátků lyžování
v českých zemích a mechanický betlém Jáchyma Metelky (betlém je tvořen 142 pohyblivými figurkami). Zvědavá ulička se nachází kousek
od náměstí. Je tvořená roubenkami po obou stranách, které jsou posunuté o jednu okenní osu do ulice tak, aby jejich obyvatelé mohli lépe vidět, co se děje na hlavní třídě – odtud její název. Další zajímavostí Jilemnice jsou opakovací hodiny na radnici, které každou čtvrthodinu odbíjejí tak, že podle počtu úderů a tónů je možné kdykoliv přesně poznat, kolik je hodin.

Sněžka

Naše nejvyšší hora se nachází v nadmořské výšce 1602 m. n. m.
Přes její vrchol vede česko-polská hranice. Její název je odvozen
od slova Sněžná – "sněhem pokrytá". Nahoře můžeme navštívit několik staveb – Polskou boudu s meteorologickou stanicí, obelisk, kapli sv. Vavřince a nejvýše položenou Českou poštu. Na Sněžku se lze dostat jednak pěšky, ale také lanovkou z Pece pod Sněžkou.

Úpské rašeliniště

Mezi hraničním hřbetem a Studniční horou můžeme navštívit přírodní rezervaci Úpské rašeliniště. Toto největší vrchovištní rašeliniště
v Krkonoších se rozkládá na ploše o rozloze 72,8 ha.

Mumlava

Krásné Mumlavské vodopády se nacházejí necelé 2 km od střediska Harrachov. Vodopády jsou necelých 10 metrů vysoké a tvoří obří kotle, tzv. Čertova oka.

Polední kameny

Směrem od Špindlerovy boudy na Sněžku se nacházejí Polední kameny. V pravé poledne můžeme z polské strany vidět Slunce přímo nad nimi – odtud asi pochází jejich název. Podle pověsti jsou pozůstatkem obydlí, které si stavěl Krakonoš, ale protože stavbu nestihl dokončit do poledne, zbyly z ní pouze kameny.

Zlaté návrší

Zlaté návrší najdeme necelých 5 kilometrů od Špindlerova Mlýna. Dominantou je zde Vrbatova bouda, pojmenovaná podle Václava Vrbaty. Václav Vrbata a Bohumil Hanč před 100 lety zahynuli při závodě na lyžích. Tato tragická událost je po celou dobu symbolem přátelství a obětavosti.

Luční bouda

Nejstarší horská chata ze 17. století. Je zde nejvýše položená restaurace v České republice ve výšce 1410 m. n. m. Luční bouda má velice pestrou a zajímavou historii, například v roce 1938 vyhořela či za Druhé světové války byla místem výcviku wehrmachtu.

Žalý

Jediná kamenná rozhledna v Krkonoších z roku 1892. Její stavbu inicioval J.Harrach. Původně sloužila k užívání Klubu českých turistů. Dnes tato 18 metrů vysoká rozhledna (s 89 schody) poskytuje úžasný výhled do okolí. Za zmínku jistě stojí zajímavost, že svůj název získala údajně podle žalu a slz Komenského a českých bratří, když se loučili s vlastí.

Herlíkovické štoly

Přírodní památku Herlíkovické štoly tvoří dvě patra štol. Dříve se zde těžilo železo. Dnes je toto místo zimovištěm netopýrů.

Harrachov

Středisko zimních i letních sportovních aktivit nabízí možnost návštěvy Sklářského muzea i nového Ski muzea. Příznivci sportu se jistě rádi podívají na lyžařské můstky, z nichž nejstarší pochází z roku 1920.

Aktuality:

Aktuality sledujte na našem facebooku.

www.Facebook.com

Online:

Počasí online

Sledujte místní počasí

www.meteocentrum.cz

Strážné online

Sledujte online okolí penzionů

www.holidayinfo.cz

Kontakt:

Petr Kreisinger

Strážné 6
543 52

info@penzionyprotez.cz

tel: +420 776 644 837

GPS: N 50°39.93935', E 15°37.24442'

Webdesign by Radim Pekárek & Lenka-Tomaskova.cz